Zpravodajství

Na Designbloku představí studenti novou technologii sportovních bot a oblečení

Na Designbloku představí studenti novou technologii sportovních bot a oblečení
Zdroj: Oficiální zdroj

Návštěvníci letošního ročníku Designbloku se mohou těšit na novinku sportovní značky očima studentů Vysoké školy umělecko-průmyslové v Praze. Netradiční představení kolekce Nike Sportswear – Nike Hyperfuse firma představí do neděle v karlínské Futuramě, informovala Mediafax Lucie Grošaftová za Nike.

Fanoušci módy a designu se mohou těšit na fantazii studentů Tomáše Vargy a Daniela Gonzáleze. "Máme samozřejmě radost, že svůj návrh můžeme převést do praxe. Je to pro nás velké ocenění, protože spolupráce s firmou Nike si velmi vážíme. Je to pro nás skvělá zkušenost a výborný příspěvek do portfolia," řekl Varga.

 
Návrh instalace kolekce podle tvůrců chce co nejsrozumitelněji poukázat na inovativní technologie, kterými značka Nike disponuje. Instalace tvoří nadrozměrné skulptury. Studenti se snažili zachytit pocit skoro až vesmírného charakteru, kterému se samotné objekty a kolekce velmi blíží. "Rozlehlost a fluidum výstavního prostoru se z toho důvodu snažíme ještě více podpořit bílou barvou v každém detailu. Jediným barevným akcentem jsou samotné výrobky Nike, které naopak září jasnými barvami," vysvětlují tvůrci.

Zdroj: Oficiální zdroj
 
Nike spolupráci s ateliérem designu VŠUP odstartovala již v minulém roce k představení kolekce Nike Sportswear pro jaro 2011.
 
Designéři Nike představili novou technologii na výrobu basketbalových bot Hyperfuse v minulém roce. Díky novince vzniká odolný materiál tvořený ze tří vrstev. Jedna je zárukou stability, druhá prodyšnosti a třetí odolnosti. Výjimečnost technologie tkví v tom, že materiály k sobě spojuje tavením.
Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz