APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Obří nákladní loď najela na útes! Hrozí únik paliva?

Nákladní loď na přepravu kontejnerů uvízla ve středu na útesu u východního pobřeží Nového Zélandu. Informuje o tom server televizní stanice TVNZ.

Nehoda se stala kolem 02:20 hodin místního času (úterý 15:20 hodin SELČ). Kontejnerová loď Rena najela na útes Astrolabe asi 22 kilometrů od pobřeží. Vedle nákladu má na palubě i 1700 metrů krychlových paliva. Novozélandské námořní úřady proto povolaly tým, který by si s případným únikem mazutu do moře poradil.

Trup lodě je na několika místech proražen. Podle dosavadních zpráv se ale zdá, že ekologická katastrofa nehrozí – na hladině moře je sice menší olejová skvrna, je to ale pravděpodobně hydraulický olej z motoru.

PODÍVEJTE SE TAKÉ:
Našli VRAK lodi s POHÁDKOVÝM POKLADEM! STŘÍBRO za 4,5 MILIARDY KORUN!

Odborníci se domnívají, že potrvá týdny a možná i měsíce, než se podaří plavidlo z útesu dostat. Bude zřejmě nutné podstatnou část nákladu z Reny odvézt.

Rena je 236 metrů dlouhá loď s posádkou 25 mužů. Může uvézt až 3000 kontejnerů, v době nehody ale nebyla plně naložena.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz