Zpravodajství

Svět truchlí pro Steva Jobse! Fanoušci se schází před prodejnami Applu

Smutnící fanoušci Applu od New Yorku až po Austrálii se scházejí, aby poctili památku Steva Jobse, muže, který transformoval svět počítačů, mobilních telefonů a zábavy. U obchodů Applu zanechávají výrobky Applu, květiny a srdceryvné vzkazy, píše ve čtvrtek agentura Reuters.

Před ústředím Applu v kalifornském Cupertino visí vlajka na půl žerdi, zatímco skupina smutnících fanoušků posedává na nedalekém trávníku. Rozrušení fandové zde nechávají květiny, jeden muž hraje na dudy.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:


 

"Podle mě není rozdílu mezi ním a Pasteurem," řekla Chitra Abdolzadehová, zdravotnice z Cupertina, která Jobse srovnala s legendárním francouzským chemikem a lékařem z 19. století Louisem Pasteurem.

ČTĚTE TAKÉ:
ZEMŘEL STEVE JOBS! Zakladatel Applu a technologický vizionář!


Devětadvacetiletý inženýr Ben Chew z internetové společnosti Yelp a bývalý pracovník Applu, vyjel ze San Franciska k ústředí Applu, jakmile mu skončila práce. Položil zde svazek květin. "Tohle je teď správná věc, která se musí udělat," uvedl.

V centru San Franciska lidé drželi své iPady s fotkou Jobse před obchodem Applu a na výlohy přilepovali pohlednice či vzkazy napsané na papíře se slovy "díky Steve" nebo "nenávidím rakovinu". Na zemi plály svíce a ležely červená jablka.

PODÍVEJTE SE NA PRŮŘEZ ŽIVOTEM STEVA JOBSE"Co udělal pro naši kulturu, to rezonuje v každém z nás," řekl Cory Moll, zaměstnanec jednoho obchodu Applu v San Francisku, který popsal Jobse jako svou osobní inspiraci.

ČTĚTE TAKÉ:
Steve Jobs - Jak šel čas...


Na druhé straně země, v New Yorku, vznikl improvizovaný pomník Jobsovi na 5. Avenue před obchodem Applu s 24hodinovou otvírací dobou. Je vytvořený z Jobsových podobizen a nápisů. Lidé si ho fotili svými iPhony.

"Budeš nám chybět, Steve. Děkujeme ti za tvou inspiraci," je napsáno na jednom vzkazu.

ČTĚTE TAKÉ:
Tyhle REVOLUČNÍ NOVINKY dal světu Steve Jobs! PODÍVEJTE SE!

Profesor ekonomie Gary Hamel uvedl, že sem zamířil ihned, jak se dozvěděl o Jobsově smrti. "Jakmile jsem uslyšel tu zprávu, přišel jsem před obchod Applu, abych mu vyjádřil úctu," řekl Hamel a na památník přidal napájecí kabel, který koupil uvnitř.

Jednadvacetiletý Keenen Thompson před obchodem Applu v New Yorku řekl, že odsud neodejde, dokud nezíská nový iPhone 4S. Apple nový výrobek představil tento týden a prodávat by se měl být od 14. října. Thompson, bývalý prodavač Applu, chce být první, kdo si ho tu koupí.

Studentka Angelos Nicolaou v Bostonu před obchodem Applu prohlásila, že Jobs "nás inspiroval, abychom byli rebelové a vzdorovali statusu qou. Doufám, že přijdou další vůdci, jako byl on. Zdá se mi ale, že na světě takoví docházejí."

Právník George Raptis z australského Sydney, který dostal svůj první počítač značky Macintosh v pěti letech, řekl o Jobsovi: "Změnil tvář počítačového světa. Nikdo nebude jako Steve Jobs."

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz