Zpravodajství

Řidič v Třebíči srazil na přechodu dítě a ujel

Piráta silnic, který ve čtvrtek odpoledne v Třebíči na přechodu srazil osmiletého chlapce a ujel, nyní hledají třebíčští policisté. Chlapec při nehodě utrpěl lehké zranění, řekla mluvčí třebíčské policie Marcela Lavická.

K nehodě došlo ve čtvrtek po čtvrt na tři odpoledne u kruhového objezdu na Táborské ulici v Třebíči. „Dosud nezjištěný řidič srazil malého chlapce, který přecházel vozovku přes přechod pro chodce. Neznámý řidič jel s tmavým osobním vozidlem směrem od ulice U Kuchyňky k ulici Táborská. Šetřením dopravní nehody policisté zjistili, že řidič zastavil, vystoupil z vozu a mluvil s poškozeným chlapcem a se starším mužem, který by mohl být přímým svědkem nehody,“ popsala situaci Lavická. Chlapec byl poté odvezen do nemocnice k ošetření.

Jenomže muž krátce nato nasedl do vozu a odjel, aniž by chlapci poskytl pomoc, nebo nehodu nahlásil policii. „Dle zjištění byl ve věku kolem 20 let, štíhlé postavy, vysoké asi 180 cm, hnědých vlasů. Na sobě měl riflové kalhoty, vytahané tričko a na hlavě kšiltovku,“ přidala policejní mluvčí popis muže. Policisté totiž nyní po neznámém řidiči pátrají.

Podle výsledků policejního šetření navíc za jeho vozidlem měla zastavit dosud nezjištěná řidička, pravděpodobně s osobním vozidlem značky peugeot, červené barvy, která mohla dopravní nehodu a neznámého řidiče dobře vidět. Policisté proto žádají jak ji, tak i případné další svědky, aby jí pomohli řidiče najít. „Dále žádáme muže, který měl po nehodě mluvit s řidičem a se zraněným chlapcem, aby se přihlásili. Informace můžete podat na nejbližší oddělení policie nebo přímo na linku 158," doplnila Marcela Lavická.
 

Dušan Vrbecký
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz