Zpravodajství

PLAMENY zachvátily DOMOV DŮCHODCŮ! Čtyři lidé ZAHYNULI

Čtyři lidé zahynuli při pátečním požáru, který vypukl v domově důchodců na severovýchodě Chorvatska. Píše to agentura AFP.

Pečovatelský dům ve městě Bjelovaru zachvátily plameny kolem půl druhé odpoledne poté, co do něj udeřil blesk. Na místě zasahovalo 16 hasičů s šesti požárnickými vozy.
 

Tři lidé zahynuli na místě, čtvrtý při převozu do nemocnice, píše deník Jutarnji list. Oběťmi jsou obyvatelé domova, v němž žilo celkem dvacet důchodců.
 

Dalších čtrnáct lidí utrpělo při požáru zranění a bylo hospitalizováno v místní všeobecné nemocnici. Jde hlavně o popáleniny, zlomeniny, pohmožděniny a odřeniny. Stav dvou lidí je vážný, podle lékařů však nejsou v ohrožení života.

ČTĚTE TAKÉ:

ŠÍLENÝ OTEC! Zapálil auto se třemi dětmi! Jejich matku našli také mrtvou…
 

Chorvatská média píší, že dům před blesky nechránil žádný hromosvod. Jeho majitel podle všeho porušil více bezpečnostních předpisů a neměl potřebná povolení k provozování pečovatelské činnosti.
 

Domov se nachází na severním okraji města. Jeho obyvatelé se tam přestěhovali teprve před nedávnem.
 

Zraněné v nemocnici navštívila premiérka Jadranka Kosorová. "Byla jsem informována, že vyšetřování se ještě ani zdaleka nepřiblížilo k závěru, o příčinách tohoto neštěstí proto zatím nemůžeme hovořit. Budeme trvat na rychlém vyšetřování, budu žádat výsledky," řekla premiérka novinářům.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz