Zpravodajství

Vrah se ve vězení PŘIZNAL K DALŠÍ VRAŽDĚ! Stala se před 13 lety

Vrah z Brna se ve vězení přiznal k třináct let staré vraždě dívky, její tělo se nenašlo.

Dvaatřicetiletý Brňan Zdeněk Tesař, odpykávající si desetiletý trest za vraždu v Praze, se v heřmanické věznici přiznal krátce před skončením svého trestu i k třináct let starému uškrcení dívky ze Slatiny, její tělo se nikdy nenašlo. Jeho případ začal v pondělí projednávat krajský soud v Brně.

V trestanci se hnulo svědomí. Přiznal se proto k vraždě, se kterou jej nikdo nespojoval a která by mu bezpochyby prošla. Shodou okolností se totiž dokázal zbavit těla dívky tak, že jej nikdo neviděl a zavražděnou Evu Zerákovou nikdy nikdo nenašel. Nyní mu hrozí patnáctileté vězení.

Vyučený čalouník Tesař požádal, aby se hlavní líčení uskutečnilo bez jeho přítomnosti. Soudce Jiří Stýblo proto během procesu jeho výpovědi čte.

Tesař se seznámil s tehdy devatenáctiletou Evou Zerákovou v pátek 9. ledna 1998 náhodou na diskotéce Metro v brněnské Poštovské ulici. Spolu pak nad ránem odešli do jeho bytu v Sevastopolské ulici ve Starém Lískovci. Tam dívku v afektu při pokusu o soulož uškrtil. "Byli jsme oba nazí v posteli. Vstrčil jsem slečně prsty do pochvy, ona se však odtáhla a odmítla mne. To mne rozčílilo a v té vteřině jsem ji držel pod krkem," řekl Tesař do protokolu.

Bránící se dívku škrtil asi čtyři minuty. "Přestal jsem, až jsem cítil, že povolila," přiznal. Po vraždě hodil dívku pod postel, vypil půl láhve vodky, osprchoval se a usnul. Druhý den se pak pokusil o sebevraždu. Nejprve snědl jed na krysy, když nepůsobil, odešel se oběsit do lesa v Kohoutovicích. Ani to se mu však nepodařilo.

Tesař pak po pěti dnech zabalil tělo mrtvé dívky do dvou pytlů a před panelákem je vhodil do kontejneru, Nikdo jej přitom neviděl a s vraždou nespojoval. V třípokojovém bytě ve Starém Lískovci přitom s Tesařem bydleli dva jeho spolunájemníci - i před nimi dokázal vrah mrtvolu ve svém pokoji dokonale utajit.

"Nečekal jsem, že by mi vražda mohla projít. Lituji toho, nesu si to v sobě celý život," řekl Tesař. Dodal, že ve vězení začal trpět depresemi. "Chci také, aby rodina dívky věděla, co se s jejich dcerou stalo," vysvětlil vrah.

Po vraždě dívky začal brát Tesař pervitin a pít alkohol. V roce 2002 se pak dopustil vraždy v Rudné, za což jej soud poslal na deset let do vězení. Krátce před skončením trestu se však Tesař přiznal k vraždě, která jeho kriminální kariéru v jeho devatenácti letech odstartovala.

Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Muž postřelil v mexickém hotelu tři Kanaďany, jeden zemřel

Spor mezi hotelovými hosty v mexickém letovisku na karibském pobřeží nedaleko Cancúnu vyvrcholil střelbou. Tři kanadští turisté skončili v nemocnici, kde jeden z nich zemřel. Střelec je na útěku a hledá ho policie. Důvod hádky zatím strážci zákona nezveřejnili.

Krátká zpráva

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení

Jihozápad Japonska zasáhlo zemětřesení o síle 6,6 stupně, informovala agentura Kjódó. Epicentrum zemětřesení se nacházelo u nejjižnějšího ze čtyř hlavních japonských ostrovů, tedy Kjúšú. Na několika místech popraskalo vodovodní potrubí a objevily se i problémy s výpadky elektřiny. Žádné oběti na životech hlášené nejsou.

Píše se na Deník.cz