Zpravodajství

Opilý mladík bez papírů řídil kradené auto

Opilý mladík bez papírů řídil kradené auto
Zdroj: TV Nova

Teprve sedmnáctiletého opilého mladíka chytili v sobotu v noci policisté v Telči na Jihlavsku. Jak agentuře Mediafax řekla jihlavská policejní mluvčí Jana Kroutilová, mladík v tu chvíli řídil kradené auto.

Nečekaný úlovek chytili v sobotu v noci telčští policisté. Při silniční kontrole zastavili Škodu Felicia, za jejímž volantem seděl velmi neobvyklý řidič. „Při silniční kontrole řidič na výzvu nepředložil doklady potřebné pro řízení a provoz vozidla. Policisté zjistili, že se jedná o sedmnáctiletého mladíka. U mladistvého provedli policisté dechovou zkoušku a naměřili hodnotu 0,76 promile alkoholu. Opakovaná zkouška ukázala hodnotu 0,84 promile alkoholu,“ řekla Kroutilová.

A aby toho nebylo málo, vzápětí policisté zjistili, že ani s autem není vše v pořádku. „Policisté zjistili že majitelem vozidla je muž z Telče, kterému byl automobil v sobotu po půlnoci odcizen. Pachatel se mu vloupal do uzamčené garáže, u které vypáčil dveře,“ dodala policejní mluvčí.

Vykutálený mladík proto skončil na policii, kam si pro něm museli přijet rodiče, auto policisté vrátili majiteli. Povedeného řidiče navíc čekají další oplétačky. „Policejní inspektor zahájil úkony trestního řízení. Mladík je podezřelý ze spáchání provinění neoprávněné užívání cizí věci, provinění krádež a provinění porušování domovní svobody. Mladistvý chlapec je dále podezřelý ze spáchání dopravního přestupku,“ shrnula hříchy mladého šoféra Jana Kroutilová.

Dušan Vrbecký
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz