Zpravodajství

Sprosťák Krátký už ZAPLATIL pokutu za KU*VY a ZLODĚJE v parlamentu!

Sprosťák Krátký už ZAPLATIL pokutu za KU*VY a ZLODĚJE v parlamentu!
Zdroj: TN.cz

Pokutu ve výši pět tisíc korun za vulgární slova, která použil při zářijovém jednání sněmovny, poslanec Jiří Krátký (ČSSD) zaplatil. Přístup kolegů ze sněmovny ho však mrzí, řekl ve čtvrtek Mediafaxu.

"Zaplatil jsem hned dopoledne. Samozřejmě mě však přístup kolegů mrzí. Jsem realista. Kdybych měl možnost se obhajovat, určitě bych tak učinil,“ řekl Mediafaxu.


Premiér Petr Nečas (ODS) podle poslance manipuluje s veřejným míněním a vedení sociální demokracie na to dostatečně neupozorňuje.


Krátký dostal pokutu za svůj výrok 20. září, když při schvalování programu zářijové schůze sněmovny poté, co koalice přednesla návrh na hlasování až do pozdních nočních hodin, řekl, že by byl rád, kdyby se noční hodiny nechaly dvěma nejstarším řemeslům. "Víte, kdo dělá v noci? Ku..y a zloději!" prohlásil poslanec. Premiér na to reagoval slovy, že poslanec urazil slušné občany, jako jsou doktoři, kteří rovněž pracují do noci. "Nemyslel jsem to tak," omluvil se zpětně za svůj výrok Krátký.

PODÍVEJTE SE:

V NOCI pracují jen KU..Y a ZLODĚJI!, vztekal se poslanec ČSSD. A co doktoři a hasiči?


Mandátový a imunitní výboru sněmovny pokutu uložil poslanci na začátku října. Předseda výboru a Krátkého stranický kolega Jeroným Tejc tehdy uvedl, že uložení pokuty bylo konsenzuálním rozhodnutím všech členů: "My jsme konstatovali, že jeho výrok byl nevhodný a nepřípustný. Já samozřejmě pana poslance chápu, že to byl určitý afekt a že neměl v úmyslu nikoho urazit, na druhou stranu není možné, aby ve sněmovně zaznívala takováto slova."


Podle Tejce bude mít pokuta i funkci precedentu, pro budoucnost prý bude dobré, když budou poslanci vědět, že za podobné výrazy padají peněžité tresty.

Mediafax/tn.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz