Zpravodajství

PŘÍRODNÍ KATASTROFA! Záplavy a sesuvy ve Střední Americe ZABILY UŽ 80 LIDÍ!

Rozsáhlé záplavy a sesuvy půdy způsobené tropickými bouřemi v několika státech Střední Ameriky připravily o život 80 obyvatel. Informuje o tom v pondělí portál britské stanice BBC.

Počet obětí týden trvajících tropických bouří je nejvyšší v Salvadoru, kde zahynulo 32 lidí. Guatemala hlásí 28 mrtvých, 13 lidí zahynulo v Hondurasu a 8 v Nikaragui.


Bilance nemusí být konečná. V oblasti dosud prší.


Voda přerušila silnice, odřízla od světa několik vesnic a tisíce rodin připravila o domy a o úrodu. OSN odhaduje, že povodně zasáhly do života více než sto tisícům lidí.


Salvadorský prezident Mauricio Funes řekl, že země prochází těžkou zkouškou. "Situace se ještě zhoršila, v několika částech země stále vydatně prší," prohlásil v neděli. Vláda požádala o humanitární pomoc.


V sobotu bahno z masivního sesuvu půdy v Ciudad Arce na západě Salvadoru zavalilo pět domů. Déšť byl tak silný, že úřady musely odložit záchranné operace. V celé zemi bylo evakuováno více než 20 000 lidí.

ČTĚTE TAKÉ:

POLSKO zasáhly ZÁPLAVY! Ve VARŠAVĚ je METR VODY!


V Nikaragui nařídili evakuaci obyvatel z úbočí vulkánu Casita, kde v roce 1998 vinou hurikánu Mitch nastaly extremní sesuvy půdy.


Guatemala je v nejvyšší pohotovosti a prezident Álvaro Colom vyhlásil kalamitní stav. Loni tam při záplavách a sesuvech zahynulo 274 lidí, když země zažila nejsilnější srážky za posledních 60 let.


Pohotovost vyhlásil i honduraský prezident Porfirio Lobo.


Bouře zasáhly také Mexiko, které si minulý týden potýkalo s hurikánem Jova. Ve státě Tabasco na jihovýchodě země se z břehů vylilo několik řek.

Mediafax/tn.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz