Zpravodajství

Rok a půl PO POVODNI: CHRASTAVA má NOVÉ LÁVKY přes řeku

Rok a čtvrt po ničivé povodni, která se prohnala Libereckem, jsou tamní obyvatelé zase o krok blíže stavu, který tu byl před velkou vodou. Město Chrastava dnes slavnostně zprovoznilo tři lávky přes řeku Jeřici. Jako jediné v republice mají speciální zvedací zařízení.

Ten obrázek se při loňských záplavách vryl do paměti asi každému, kdo viděl, co napáchala velká voda v Chrastavě na Liberecku. Tisíciletá voda odnesla čtyři mosty a sedm lávek. Škoda se ve městě vyšplhala na 180 milionů korun.
 

Dnes, rok a čtvrt od povodni, mají chrastavští další tři spojení přes řeku Jeřici. Lávky jsou navíc jako jediné v republice vybaveny unikátním zvedacím zařízením. Když je hlášený vyšší stupeň vody, zvednou se až o 2,3 metru. Zvednutí lávek trvá hodinu, jejich položení dvacet minut. Stavba lávek přišla na 6 milionů korun. Z části na ně přispěli i lidé formou povodňových darů.

Podívejte se na reportáž TV Nova.
 


 

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz