Zpravodajství

NESKUTEČNÉ! Berdychův gang měl plánovat ÚTĚK Z VĚZENÍ! Měli i ZBRAŇ!

NESKUTEČNÉ! Berdychův gang měl plánovat ÚTĚK Z VĚZENÍ! Měli i ZBRAŇ!
Zdroj: Mediafax

Tři až deset let vězení navíc k současnému trestu mohou dostat údajní vzbouřenci z takzvaného Berdychova gangu, útěk z vězení měl plánovat sám David Berdych. Případ vyšetřujeme spolu s Vězeňskou službou ČR, sdělil v úterý Mediafaxu Pavel Hanták, mluvčí ÚOOZ.

Podle Hantáka policie tento případ přípravy vězeňské vzpoury intenzívně vyšetřuje. "Počet skutečných organizátorů z taktických důvodů prozrazovat nebudeme," poznamenal mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ).
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA: 


Až deset let navíc mohou strávit za mřížemi případní "útěkáři", Davida Berdycha nevyjímaje. Někdejší hlava stejnojmenného zločineckého gangu si v současné době v pražské pankrácké věznici odpykává souhrnný 15letý trest za nejtěžší zločiny - vraždy, únosy a vydírání.

ČTĚTE TAKÉ:

BERDYCHŮV GANG: Zatčením nic nekončí. BERDYCHOVCI MAJÍ DLOUHÉ PRSTY


"Za útěk z věznice se zbraní spáchaný ve stadiu pokusu lze uložit trest s maximální desetiletou hranicí. Dosavadní vyšetřování totiž nález zbraně u některého z vězňů prokázalo," sdělil Mediafaxu dobře informovaný zdroj, podle něhož je tento případ zbytečně dramatizován.

NAPSALI JSME:

BERDYCHŮV GANG: KORUPCE, ÚNOSY, NÁSILÍ! Policejní mafie měla žně


"Žádný hromadný útěk plánován nebyl, byla to záležitost maximálně pěti osob. Ty se nyní pečlivě vyšetřují, " doplnil zdroj obeznámený s případem. Hlavní aktéři svůj plán údajně překombinovali. "Pro operativní složky vězeňské služby bylo odhalení už jen hračka," ukončil zdroj s tím, že svou roli sehrál i takřečený "práskač."

PODÍVEJTE SE:

Kriminalistka Káhnová pomohla rozbít BERDYCHŮV GANG! Ve vzduchu byl 40 mil. ÚPLÁTEK!


Bezpečnostní opatření k zamezení útěku se netýkala jen pražské pankrácké věznice. "Mohu potvrdit, že útěk byl plánován i z jiných věznic," řekla Mediafaxu Markéta Prunerová, mluvčí Vězeňské služby ČR.


Právě v jiných věznicích, například ve Stráži pod Ralskem nebo Kuřimi, si odpykávají tresty někteří členové Berdychova gangu.

Souvislost s Berdychovci ale v úterý odpoledne vyvrátil sám ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS). "Za vzpourou není Berdychův gang," odpověděl ministr na dotaz Mediafaxu.

Mediafax/tn.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Mladík se přiznal k vystřílení školy na Floridě, zavraždil 17 lidí

Nikolas Cruz se ve středu přiznal k masakru na střední škole v Parklandu na Floridě v roce 2018, při kterém zemřelo 14 studentů a 3 dospělí. Zda 23letý mladík dostane trest smrti, anebo doživotí, určí brzy soud. Podle soudkyně Elizabeth Scheererové jsou slyšení naplánována na celý listopad a prosinec, svědectví by mohlo začít v lednu.

Krátká zpráva

Evropský parlament udělil Sacharovu cenu Alexeji Navalnému

Evropský parlament udělil ve středu Sacharovu cenu za svobodné myšlení ruskému opozičnímu předákovi Alexeji Navalnému. Ten je momentálně vězněn v ruském vězení. Parlament ocenil jeho boj za svobodu a demokracii.

Píše se na Deník.cz