Zpravodajství

Po srážce čtyř aut VISELA TATRA NAD RYBNÍKEM! Vytahovali ji HASIČI!

Dvě nákladní a dvě osobní vozidla havarovala ve středu dopoledne mezi Kozmicemi a Dolním Benešovem na Opavsku. Tatra skončila ve svodidlech nad rybníkem, informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

V úseku se před půl desátou srazila Tatra, nákladní automobil LIAZ a dvě osobní auta - Renault Scénic a VW Tiguan. Nehody se obešly bez zranění.


"Tatra zůstala nebezpečně nakloněná nad hladinou rybníku. Byla plně naložená stavebním kamením, držela ji jen svodidla," popsal mluvčí.


U nehody zasahovaly tři jednotky profesionálních hasičů. "Hlavní slovo měl vedle dvou vyprošťovacích vozidel Mercedes Bizon a Tatra 815 silný hasičský jeřáb Demag Terrex z Ostravy," přiblížil mluvčí a dodal, že hasiči preventivně postavili nornou stěnu, únik nafty se ale nepotvrdil.

Mediafax/tn.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz