Ředitel Národního parku Šumava přišel o řidičák. Pilně celé čtyři roky sbíral body za rychlou jízdu, až se dopracoval za limit dvanácti bodů. Na svůj průkaz si teď rok počká, informuje server iDnes.
"Skutečně je pravda, že jsem přišel o řidičský průkaz. Nehlídal jsem si to a v sedmi případech jsem překročil povolenou rychlost," uvedl Stráský serveru s tím, že ročně najezdí padesát až sedmdesát tisíc kilometrů.
PSALI JSME:
Aktivisté ze Šumavy ŽÁDÁJÍ HLAVU STRÁSKÉHO!
Teď mu nezbývá, než chodit pěšky. Tento způsob pohybu by mu však jako předsedovi Klubu českých turistů měl být blízký. Využívat bude zřejmě i veřejnou dopravu a plánuje, že v případě nutnosti požádá o svezení i některé ze svých dětí. "Moje žena sice řidičský průkaz má, ale nejezdí," vysvětlil Stráský.
Zatím prý neví, jestli si za rok požádá o vydání nového řidičáku. Zřejmě se tak ale podle svých slov rozhodne.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz