Zpravodajství

ČEZ se restrukturalizuje! Martin Říman odchází z dozorčí rady!

ČEZ se restrukturalizuje! Martin Říman odchází z dozorčí rady!
Zdroj: tn.cz

Energetická společnost ČEZ mění organizační strukturu firmy, dozorčí rada, opouští její člen a exministr Martin Říman, ve čtvrtek navíc jmenovala dva nové členy představenstva. Informovala o tom mluvčí ČEZu Eva Nováková.

Novými členy představenstva společnosti se od čtvrtka stávají Michaela Chaloupková, nynější ředitelka útvaru nákup, a Pavel Cyrani, ředitel nedávno zřízené divize strategie. Po téměř 14 letech tak v představenstvu největší české energetické firmy opětovně zasedne žena. Představenstvo společnosti tak nyní má plný počet sedmi členů. Navíc stávající členové představenstva Vladimír Hlavinka a Martin Novák byli potvrzeni i na další funkční období.

Na čtvrtečním jednání dozorčí rady její člen Martin Říman oznámil své odstoupení z funkce člena dozorčí rady a z funkce člena výboru pro audit, a to s účinností od 20 prosince 2011.

PSALI JSME:
ZEMĚTŘESENÍ V ČEZ! Nečasův poradce Martin Říman odejde z dozorčí rady

Kromě toho dozorčí rada projednala také návrh nového předsedy představenstva a generálního ředitele ČEZ Daniela Beneše na změny organizační struktury společnosti platné od 1. ledna 2012. "Jde o první krok, který zefektivní a zjednoduší liniové řízení firmy na vrcholové úrovni a připraví Skupinu ČEZ na konsolidaci činností i dceřiných společností. K dalšímu zefektivnění a zeštíhlení počtu divizí a nejvyšších manažerských pozic dojde v polovině příštího roku, kdy ze současných 11 divizí zbude osm, eventuálně devět," přiblížila změny Nováková.

Od prvního ledna příštího roku tak bude zrušena divize výkonného ředitele i funkce výkonného ředitele. Divize správa a personalistika se začlení do působnosti ředitele divize finance. Spojení podpůrných služeb vytvoří základ pro vybudování jednoho střediska sdílených služeb Skupiny ČEZ do poloviny příštího roku.

Divize distribuce se začlení do řídící působnosti ředitele divize international. "V zahraničí vlastníme především distribuční společnosti, tímto prvním krokem dojde k posílení přenosu nejlepší praxe mezi distribučními společnostmi doma i za hranicemi. V polovině příštího roku pak dojde k novému přeuspořádání a pravděpodobně i ke změně názvu této divize," poznamenala Nováková.

ČTĚTE TAKÉ:
Brusel prověřuje ČEZ! Zneužívá energetický gigant své postavení?


Pod divizi international přejde také útvar fúze a akvizice. "V období útlumu nákupu nových zahraničních aktiv je optimální spojit činnosti z oblasti akvizic se správou našich zahraničních majetkových účastí," uvedla mluvčí ČEZu.

Kromě rušení divizí energetická společnost také jednu novou zřídí - a to divizi nákup. "Definitivní centralizace všech nákupních procesů, včetně nákupu paliv, pod jeden útvar, protože v této oblasti je nadále velký prostor pro další úspory v rámci Skupiny ČEZ," vysvětlila důvod vzniku nové divize Nováková.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz