Zpravodajství

Neozbrojený lupič PŘEPADL BANKU ve Valašském Meziříčí! Odnesl si DESÍTKY TISÍC!

Neozbrojený lupič PŘEPADL BANKU ve Valašském Meziříčí! Odnesl si DESÍTKY TISÍC!
Zdroj: Mediafax

Kriminalisté od pátku vyšetřují loupežné přepadení banky ve Valašském Meziříčí, které policie zveřejnila až v pondělí. Mluvčí policie Lenka Javorková pro agenturu Mediafax uvedla, že při incidentu nebyl nikdo zraněn.

Banku v centru města přepadl v pátek odpoledne maskovaný lupič. Odnesl si několik desítek tisíc korun. Při přepadení nebyl nikdo zraněn.


“Muž měl na hlavě tmavou kšiltovku, ze které mu trčely neupravené vlasy a na očích sluneční brýle. Přistoupil k jedné z přepážek, kde pracovnici banky předložil lístek, na kterém bylo napsáno něco v tom smyslu, aby mu vydala peníze, že se jedná o přepadení. Čtyřiapadesátiletá žena mu pod pohrůžkou užití násilí nakonec vydala několik desítek tisíc korun, které si muž dal do připravené příruční tašky a poté objekt opustil,“ popsala případ Lenka Javorková.


Lupič byl ve věku kolem 40 let, vysoký asi 170-175 cm. Oblečenou měl modrou bundu a v ruce nesl černou příruční tašku. Nebyl nijak viditelně ozbrojen. V případě dopadení mu hrozí až 10 let vězení.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z vraždy mladé irské učitelky byl obviněn Slovák (31)

Z vraždy třiadvacetileté učitelky Ashling Murphyové byl ve středu irskými úřady obviněn slovenský státní příslušník Jozef Puška (31). Podle BBC žil zadržený v Tullamore ve středním Irsku a po sdělení obvinění byl umístěn do vazby. Jeho právník požádal o bezplatnou právní pomoc a tlumočnické služby. Policisté v souvislosti s vraždou zdrželi ještě jednoho podezřelého muže, ten byl propuštěn bez obvinění.

Krátká zpráva

Vůdce gangu pašeráků lidí dostal 15 let vězení

Belgický soud odsoudil šéfa vietnamského gangu pašeráků lidí k 15 letům odnětí svobody a pokutě 920 000 eur. Vo Van Hong (45) byl hlavou skupiny, která byla zodpovědná za úmrtí 39 Vietnamců, kteří byli v říjnu 2019 nalezeni udušení v návěsu kamionu na jihovýchodě Anglie. V loňském roce britský soud odsoudil v této kauze další čtyři podezřelé k trestům odnětí svobody v rozmezí od 13 do 27 let.

Píše se na Deník.cz