Zpravodajství

Miminko trpělo 2 dny v sutinách! Našli ho živé! Video!

Počet obětí ničivého zemětřesení, které v neděli udeřilo na východě Turecka, stoupl na 366. Přesto přicházejí i dobré zprávy. Dnes ráno se záchranářům podařilo v sutinách objevit živou čtrnáctidenní holčičku.

Malá Azra, jejíž jméno znamená v hebrejštině "pomoc", byla nalezena dva dny po zemětřesení. Nahé miminko zázračně přežilo v troskách 47 hodin, přestože venku mrzlo.  Holčička byla okamžitě převezena do nemocnice.

Podívejte se na reportáž TV Nova:

Záchranáři dál usilovně pátrají po dalších přeživších. Už se jim podařilo vyprostit ze sutin zříceného domu v nejhůře zasaženém městě Ercis těhotnou ženu a její dvě děti. Ty pod nimi strávily 35 hodin.

PSALI JSME:

Turecko zasáhlo ZEMĚTŘESENÍ! Lidé skákali Z OKEN!

HRŮZA! Turecko zasáhlo SILNÉ ZEMĚTŘESENÍ! Může být až TISÍC MRTVÝCH!

V brzkých ranních hodinách z trosek dále vytáhli policejního důstojníka a jeho ženu. Záběry ze záchranné akce odvysílala turecká televize.

  

Ve stejném městě byl zachráněn i dvaadvacetiletý mladík, který seděl v kavárně, když přišly otřesy. "Okamžitě jsem se schoval pod stůl. Schoulil jsem se a přimáčkl si hlavu k břichu," sdělil reportérům, když jej záchranáři položili na nosítka.

Mezi zachráněnými v Ercisu je podle místního zdravotníka i jednoroční dítě.

Šance na záchranu dalších pohřešovaných se s každou hodinou snižují. "Zítra přijde nepochybně konec všem nadějím," poznamenal místní lékař.

Záchranné akce pokračují i ve městě Van. "Našli jsme jeho postýlku. Dá-li bůh, najdeme ho živého," svěřil se AFP čtyřiadvacetiletý muž, jehož devítiměsíční synovec zůstal pod troskami. Pod zříceným domem je i jeho bratr a otec dítěte. Obyvatelé Vanu spali již podruhé pod širým nebem. Teploty se přitom v noci pohybují kolem nuly.

Východ Turecka zasáhlo v neděli zemětřesení o magnitudu 7,2. Americká geologická služba (USGS) naměřila jeho epicentrum asi 16 kilometrů severovýchodně od města Van ve dvacetikilometrové hloubce. Poté následovala řada dalších otřesů, z nichž nejsilnější dosahoval magnituda 6,0.
 

V prohlášení krizového střediska vlády se uvádí, že zranění utrpělo 1 301 lidí a 2 262 budov se v důsledku otřesů zřítilo. Počet obětí stoupl z původních 279 na 366.

hru, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz