Zpravodajství

Agresivní krokodýli útočili na lidi! Zoo Zlín zrušila chov

Zoo Zlín se rozhodla definitivně zrušit chov velmi agresivního druhu krokodýla a všichni tři krokodýlové kubánští chovaní v zoo odcestovali do speciální krokodýlí instituce v Maďarsku. Agentuře Mediafax to ve čtvrtek uvedl mluvčí zoo Pavel Shromáždil.

Krokodýly kubánské mohli návštěvníci obdivovat v hale Yucatán. "V Maďarsku budou mít k dispozici prostorné ubikace a bude o ně řádně postaráno," poznamenal Shromáždil.
 

ČTĚTE TAKÉ:

TO JE MACEK... Ulovili OBŘÍHO KROKODÝLA LIDOŽROUTA!
 

Krokodýl kubánský je velmi agresivní druh krokodýla, podle Shromáždila se dokonce jedná o vůbec nejagresivnější zvíře ze zhruba 23 druhů krokodýlů, který se chová v lidské péči.

Zdroj: Mediafax

 

"Chovali se agresivně také vůči svým chovatelům, které mimochodem byli schopni rozeznat i podle obličeje. To řada zde chovaných zvířat ani neumí a své ošetřovatele víceméně rozeznávají podle charakteristického pracovního oděvu nebo siluety jejich postavy. Vysoká agresivita, nutnost chovat je odděleně, to vše se podepsalo pod jejich odchod ze zoo," konstatoval Shromáždil.


 

Návštěvníci zahrady se nyní mohou těšit na nový, velice atraktivní druh jihoamerického savce. Jde o vydry obrovské, které by v brzké době mohly po nutné úpravě zabydlet expozice po krokodýlech.
 

"Prozatím tato terária obsadíme posledním druhem krokodýla, který nám v zahradě zůstal - dvojicí aligátorů severoamerických. Zatím bude v Yucatánu jen jeden z dvojice krokodýlů, protože druhý z nich má oteklý prst a kvůli častým lékařským vyšetřením je umístěn v původním teráriu v suterénu zámku," doplnil Shromáždil.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz