Zpravodajství

Hrůza! V Tokiu zabíjejí psy a kočky plynem!

Hrůznou smrt zažívají psi a kočky v japonských útulcích. Zvířata, která se nepodaří vrátit majitelům, či jsou neudatelná novým majitelům, zplynují. Třicet minut se zvířata trápí v plynové komoře, pak je spálí.

Zoufalé pohledy psů, snaha utéci ven ze železného vězení do kterého proudí plyn. Postupně zvířata umírají. Jsou to doslova jatka. Ročně v japonských plynových komorách zahyne 200 tisíc psů a koček.

Důvodem pro tyto hromadné vraždy zvířat je šílenství po domácích mazlíčcích a snaha o jejich množení. V Japonsku je evidováno 23 milionů domácích zvířat a stále přibývají. Ne všechna se však podaří udat, a tak ta neudatelná končí v jedné ze 108 plynových komor, které provozuje japonská vláda. Oficiálně se jim však říká eufemisticky "krabice na sny".

ČTĚTE TAKÉ:

TYRANA udal soused! Jeho BRUTALITU na psovi natočil a pověsil na FACEBOOK…

V Chibě, městě které leží 80 kilometrů od Tokia, má útulek takových krabic šest. Každá z nich je pro asi 30 zvířat. Ročně tu usmrtí více než 5 tisíc koček a přes 2 tisíce psů.

Zplynování psů tu probíhá každé úterý a pátek. O půl deváté ráno nažene zřízenec zvířata do boxů a stiskne zelený knoflík. Do smrtící krabice začne proudit oxid uhličitý a za deset minut je z boxu slyšet jen tiché fňukání. Za půl hodiny jsou všechna zvířata v krabici mrtvá.

Jejich zdechliny jsou pak spáleny v krematoriu.. Popel je vyhozený do bílých plastikových boxů s nápisem "průmyslový odpad".
 

tn.cz / muf
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz