APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Vítejte v ledovém městě! Rusko ho postaví v Severním ledovém oceánu!

Rusko chce vybudovat nejmodernější město na zmrzlém ostrově Kotelnyj hluboko za polárním kruhem.

Město by mělo obývat asi 5 tisíc lidí. Kopule jejich příbytků by je měly ochránit před mrazy do minus 30 stupňů Celsia, informuje britský deník Daily Mail. Komplex dostane název Umka, podle hrdiny oblíbené kreslené pohádky o polárním medvědovi.


"Toto město bude strategickým a důležitým místem na severní hranici Ruska," uvedl jeho architekt. Ve městě by měli bydlet vojáci, pohraničníci a tajní agenti. Spolu s nimi se o prostor budou dělit i průzkumníci a vědci.


Všichni si budou užívat luxus v "ochranném obalu", kde bude teplota speciálně regulována. "Zamýšlíme vybudovat vědecké laboratoře, obytné domy, ale také parky s atrakcemi, hotely, katedrálu i komplex bazénů. Samozřejmě nebudou chybět školy, školky, rekreační zóny, nemocnice a sportoviště, "dodal architekt.


Podle jeho slov by si lidé ani neměli uvědomovat, že žijí a pracují v uzavřeném prostoru, přestože venku zuří arktická zima.
 

Vybudování města by měl stát 4 miliardy dolarů. Návrh se inspiroval mezinárodní kosmickou stanicí. Při budování komplexu se počítá s využitím vesmírných a leteckých technologií.


Obyvatelé by měli být soběstační ve výrobě elektřiny, pěstování potravin i recyklaci odpadů. Dvě továrny by všechen odpad měli spalovat. Zatím však není žádný časový plán, kdy město přivítá první obyvatele.
 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz