Vyhazovače na diskotéce Ladislava Konieczného poslal Krajský soud v Hradci Králové v úterý na 3,5 roku do vězení. Konieczný měl čtrnáctileté dívce loni v prosinci na diskotéce podat větší množství vodky a poté ji znásilnit.
Soud svým rozhodnutím zrušil předchozí devatenáctiměsíční trest uložený okresními soudy v Jičíně a Trutnově za krádeže.
PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:
Rozsudek není pravomocný, obě strany si ponechaly lhůtu na odvolání. Státní zástupce navrhoval obžalovanému uložit trest při spodní pětileté hranicí zákonné trestní sazby.
"Já jsem s rozhodnutím soudu spokojen, samozřejmě to musím ještě konzultovat s klientem a uvidíme, ale myslím si, že odvolání je tak 50 na 50," uvedl obhájce Konieczného Michal Solich.
ČTĚTE TAKÉ:
Pedofilka za mřížemi. Znásilnila 13letého chlapce
Případ se stal loni koncem prosince na diskotéce v Nové Pace na Jičínsku. Konieczný, který tam pracoval jako vyhazovač, měl čtrnáctileté dívce podat větší množství alkoholu, hlavně vodky.
Později si k ní přisedl na gauč v sále před pódiem. Využil jejího spánku v důsledku únavy a poměrně silné opilosti a položil si její hlavu do svého klína. Dívku probudilo, když jí začal rozepínat pásek u kalhot, pod které jí pak proti její vůli vsunul ruku a osahával ji na přirození. To bylo dívce nepříjemné, a proto se mu bránila. S ohledem na menší fyzickou sílu a opilost však byla její obrana bezvýsledná. Obžalovaný je totiž vysoký 214 centimetrů a váží 140 kilogramů.
NAPSALI JSME:
V Poděbradech ZNÁSILNIL SEXUÁLNÍ recidivista MUŽE!
Podle soudu se podařilo bez sebemenších pochyb prokázat, že se případ stal. "Byl to i obžalovaný, který nezletilé podával alkohol, přestože to popřel. Znásilnění se také stalo víceméně tak, jak popisuje obžaloba, i když tam násilí bylo jen dílem," řekl po vynesení rozsudku předseda senátu Jiří Vacek s tím, že poškozená rozhodně alkohol užívá a obžalovaný toho využil. I tak by zřejmě neměl s přemožením padesátikilogramové 160 centimetrů vysoké dívky problém.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz