Čtyřiapadesátiletý cyklista, který řídil bez přilby, zemřel v nemocnici po úterní dopravní nehodě s chodcem v Olbramicích u Ostravy. Informovala o tom ve čtvrtek policejní mluvčí Gabriela Holčáková.
"Následek nezvyklého střetu cyklisty a chodce byl tragický, cyklista svým těžkým poraněním v nemocnici podlehl," uvedla mluvčí.
Dvaatřicetiletý chodec podle mluvčí vběhl do vozovky, po níž přijížděl cyklista. Při střetu se oba muži zranili a záchranáři je převezli do nemocnice. "Zatímco chodec po ošetření z nemocnice odešel, těžce zraněný cyklista zemřel. Bohužel neměl cyklistickou přilbu," konstatovala mluvčí s tím, že policie zahájila úkony trestního řízení pro přečin usmrcení z nedbalosti.
"Apeluji na všechny cyklisty bez ohledu na věk k používání ochranných cyklistických přileb. Je nepochybné, že jejich použití v silničním provozu je žádoucím a způsobilým prostředkem odvrácení, či alespoň zmírnění následků škody na zdraví v případě dopravní nehody," dodala mluvčí.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz