Zpravodajství

Pokud šéf ČD Žaluda přijde o místo, dostane ODSTUPNÉ 12 MILIONŮ korun!

Pokud šéf ČD Žaluda přijde o místo, dostane ODSTUPNÉ 12 MILIONŮ korun!
Zdroj: Mediafax

Šéf Českých drah Petr Žaluda přijde údajně o své místo. A to nedlouho potom, co z čela Českých energetických závodů odešel další vlivný manažer, Martin Roman. Napsaly to Hospodářské noviny, podle kterých není vyloučené, že Petr Žaluda skončí ve funkci generálního ředitele Českých drah už příští týden.

Pokud by Petr Žaluda skutečně dostal výpověď, tak se rozhodně nemusí bát, že by nevyžil. Generální ředitel Českých drah totiž pobírá měsíční plat půl milionu korun. Pokud by skutečně o své místo přišel má ve smlouvě ustanovení, které mu zaručuje 24 platů odstupného. To je krásných 12 milionů korun.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ:Generální ředitel Českých drah Petr Žaluda ve čtvrtek uvedl, že o svém odvolání z postu nic neví. Žaluda to řekl Mediafaxu v Plzni.

"Už včera jsem odpovídal, že pro mě je ta informace nová a já takovou informaci nemám. Čtu o sobě různé věci, a ne všemu, co si přečtu, se dá věřit. Je to svobodné rozhodnutí vlastníka, jak si obsazuje firmu a je třeba se na to ptát vlastníka. Znovu opakuji, od pana ministra takovou informaci nemám," řekl generální ředitel.

S informací o možném Žaludově konci v čele Českých drah přinesly čtvrteční Hospodářské noviny. Ty napsaly, že v programu jednání dozorčí rady ČD příští týden jsou změny v představenstvu. Ministr dopravy Pavel Dobeš (VV) listu potvrdil, že se personální záležitosti probírat budou, ale odmítl hovořit o podrobnostech.

PSALI JSME
Odvolejte i šéfa ČD Žaludu, vyzval socialista Onderka Bártu


Dobeš, bývalý volební manažer VV, už ale dokonce jednal s možným Žaludovým nástupcem, někdejším ředitelem vítkovických železáren Vladimírem Bailem. "Nabídku na post šéfa ČD jsem od ministra dopravy dostal, jednáme o detailech,“ přiznal Bail Hospodářským novinám. S jeho nástupem to ale ještě není jisté, ve hře je i varianta, že by do čela drah nastoupil exministr dopravy Radek Šmerda.

Šmerda však Mediafaxu řekl, že o této variantě s ním nikdo nemluvil. "Nabídku šéfovat Českým drahám jsem nedostal, nikdo o tom se mnou nejednal. Stejně o tom musí rozhodovat dozorčí rada" sdělil.

O tom, že Žaluda v Českých drahách končí, se hovoří už několik týdnů. Jeho blížící se pád úzce souvisí s aférou kolem Martina Romana - plzeňská Škodovka, za níž bývalý šéf ČEZ podle dostupných informací stál, totiž získala od drah řadu miliardových zakázek bez soutěže. Žaludovi také přitěžuje to, že patří do okruhu lidí kolem expremiéra Mirka Topolánka a jeho poradce Marka Dalíka, což je ta část ODS, již momentálně premiér Nečas systematicky odstřihuje od vlivu, píší Hospodářské noviny.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz