Zpravodajství

Slzy na pohřbu Navrátila! Ulice přerušila natáčení!

Poslední rozloučení s hercem Bořivojem Navrátilem se uskutečnilo v pondělí ve Velké obřadní síni ve Strašnicích v Praze, přišli i herci Eliška Balzerová nebo Rudolf Hrušínský. Navrátil zemřel 1. listopadu ve věku 78 let po těžké nemoci.

Na poslední cestě Bořivoje Navrátila vyprovodila instrumentální hudba. Věnce a květiny mimo jiné zaslali Herecká asociace, ministerstvo kultury, Český rozhlas, Švandovo divadlo, Činoherní klub, Divadlo na zábradlí nebo tvůrčí a herecký kolektiv seriálu Ulice.

Podívejte se na aktuální reportáž televize Nova:

Producenti Ulice také přerušili na dvě hodiny natáčení, aby se přátelé a kolegové mohli s Navrátilem ve Strašnicích rozloučit.
 

Posledního rozloučení se například zúčastnili Eliška Balzerová, Martina Hudečková, Lukáš Vaculík, David Matásek, Jan Potměšil, Rudolf Hrušínský,  Ljuba Krbová nebo Miloš Nesvadba, který se rozplakal dojetím.

Podívejte se na to, jak na Bořivoje Navrátila vzpomínají kolegové a kamarádi.

Na konci obřadu vzdali smuteční hosté Navrátilovi hold dlouhým potleskem.  

Bořivoj Navrátil v posledním roce života bojoval s rakovinou tlustého střeva. O své chorobě otevřeně hovořil a ze všech sil se nemoc snažil překonat.

ČTĚTE TAKÉ:

Bořivoj Navrátil se do poslední chvíle usmíval, říká Brodská

Bořivoj Navrátil: Tyhle Vánoce beru jako poslední!

PODÍVEJTE SE:

Bořivoj Navrátil v seriálu Ulice

Bořivoj Navrátil se narodil v Kroměříži, po studiu JAMU získal první angažmá v Těšíně, později se mu otevřela cesta do dalších divadel včetně Národního, kam přišel v roce 1961 a kde strávil celých 31 let. Natočil také řadu filmů, ve kterých hrál pro svůj seriózní vzhled často lékaře.
 

Divákům tento oblíbený herec s oholenou hlavou ale nejspíše utkvěl v paměti rolí předsedy Světové rady v seriálu Návštěvníci, jako podivínský knoflíkář Jiří ve filmu Petra Zelenky Knoflíkáři a v posledních letech především jako šéfredaktor ze seriálu Redakce a dobrácký Bařinka ze seriálu Ulice TV Nova
 

PODÍVEJTE SE:
Zemřel Bořivoj Navrátil (†78)! Tohle vzkázal svým divákům...


TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz