Zpravodajství

Záplavy ve Vietnamu zabily přes 100 lidí!

Rozsáhlé záplavy v povodí řeky Mekong a dalších toků připravily ve Vietnamu o život již sto lidí. Zhruba 30 000 lidí kvůli nim muselo v minulých dnech opustit své domovy, píše ve středu agentura AFP.

Nejvíce lidí zahynulo v deltě reky Mekong na jihu země. Oběti hlásí i centrální provincie, kde v posledních dnech zabily záplavy nejméně 17 dospělých a pět dětí.

Stoupajícími hladinami řek bylo ve Vietnamu v posledních týdnech zasaženo zhruba půl milionu lidí. Voda zaplavila přibližně 140 000 obydlí.

Jihovýchodní Asie zažívá mimořádně silnou monzunovou sezónu. V Thajsku záplavy zabily přes 500 lidí a v Kambodži dalších 250.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz