Zpravodajství

Dalík obvinil Babiše z vraždy kmotra Mrázka

Dalík obvinil Babiše z vraždy kmotra Mrázka
Zdroj: tn.cz / Mediafax

Marek Dalík, blízký přítel a poradce expremiéra a bývalého šéfa ODS Mirka Topolánka prohlásil, že vraždu nepsaného bosse českého podsvětí, podnikatele Františka Mrázka, si před pěti lety objednal miliardář Andrej Babiš. S odvoláním na týdeník Ekonom o tom informuje čtvrteční Mladá fronta Dnes.

"To je absolutní nesmysl," řekl týdeníku k obvinění miliardář a majitel společnosti Agrofert. Mrázka dosud neznámý pachatel zabil v roce 2006. Podnikatel Babiš patřil mezi osoby, které kvůli tomu policie prověřovala. Dalík, který měl díky spolupráci s bývalým předsedou vlády přístup k mnoha údajům, označil za zdroj své informovanosti Útvar pro odhalování organizovaného zločinu.

Někdejší zástupce ředitele Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Hynek Vlas však Babišovu účast na vraždě odmítá. "To mohu s klidným svědomím vyloučit. Jestli pan Dalík disponuje nějakými důkazy, nechť to oznámí na nejbližší policejní služebně, případně se může ucházet o post šéfa vyšetřovacího týmu," reagoval ironicky Vlas.

Dalík zveřejnil své obvinění právě v době, kdy vrcholí mediální válka mezi ním, Mirkem Topolánkem a právě Andrejem Babišem. Především Dalík a Babiš se v posledních týdnech účastnili několika slovních přestřelek, mnohá jejich tvrzení byla přitom více než jen ostrá.

Topolánek o miliardáři prohlásil, že měl seznam politiků, které platí. Babiš zase expremiéra označil za spoluorganizátora justiční mafie a Topolánkovu pravou ruku Dalíka nazval symbolem české korupce. Pustil se i do bývalého pražského primátora Pavla Béma nebo exministra Aleše Řebíčka.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz