Zpravodajství

Úlovek! Celníci našli v centru Klatov půl tuny pašovaného tabáku!

Úlovek! Celníci našli v centru Klatov půl tuny pašovaného tabáku!
Zdroj: Mediafax

Téměř půl tuny nezdaněného tabáku, přesně 442 kilogramů a nelegální cigarety, našli celníci ve skladu v centru Klatov. Agenturu Mediafax o případu informovala v pátek mluvčí policie Jitka Blahutová.

"Jednalo se o 1617 kusů maloobchodního balení tabáku ke kouření tří značek, Golem, Balda a Komodor, přičemž 867 kusů balíčků s tabákem bylo zcela bez označení. Ve skladu celníci dále objevili téměř 4000 kusů cigaret bez tabákových nálepek, únik na cle, DPH a spotřební dani ze zajištěných tabákových výrobků činí 601 tisíc korun," řekla Blahutová.

ČTĚTE TAKÉ:

ZÁTAH NA PAŠERÁKY! Celníci zadrželi stovky zvířat za milony!


Sklad patřil prodejci, který nedaleko náměstí provozuje obchod se smíšeným zbožím. Ve stejné ulici měl několik metrů od prodejny ještě příruční sklad s nelegálními tabákovými výrobky. Používal podobný princip skrytého prodeje jako trhovci na tržnicích. V případě zájmu zákazníků donášel ze skladu do prodejny nelegální zboží. Příslušníci mobilního dohledu přistihli prodejce v okamžiku, když ve skladu zboží přebíral.


"Celníci našli ve skladu také značné množství samolepících etiket, je proto pravděpodobné, že prodejce sám balíčky s tabákem příslušnými značkami opatřoval. Kromě vyměření cla a daní zde existuje podezření ze spáchání trestného činu," dodala mluvčí Blahutová.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz