Zpravodajství

Tyhle testy dělali žáci 5. a 9. tříd! VYZKOUŠEJTE SI JE!

Na stovce vybraných škol se v úterý a ve středu koná pilotní projekt testování žáků pátých a devátých tříd, informoval mluvčí České školní inspekce Libor Vacek. V budoucnosti by testy z matematiky, češtiny a angličtiny měly ověřit kvalitu výuky na základních školách.

"Smyslem testování není ověření znalostí, ale prověření techniky," vysvětlil agentuře Mediafax Vacek. Část dětí proto bude v úterý a ve středu vyplňovat testy písemně, část elektronicky. Cílem je, aby v budoucnosti plošné testování probíhalo pouze elektronicky a ušetřilo se tak za distribuci papíru a formulářů.

 
PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ:


 

Ukázky testů najdete pod tímto článkem

Pilotního projektu se zúčastní 104 škol ze všech krajů České republiky. Nejméně škol – čtyři - se zapojí v Karlovarském kraji, naopak největší zájem projevily o projekt školy ve Středočeském a Jihomoravském kraji. V každém z nich se své žáky rozhodlo testovat deset škol.Testování proběhne ve vzorku 104 pátých a 104 devátých tříd nebo odpovídajících ročníků nižších stupňů víceletých gymnázií.

ČTĚTE TAKÉ:

Vzpoura proti Dobešovi! Rodiče nechtějí testy žáků

"Výsledky našich žáků v mezinárodních průzkumech poukazují na zhoršování kvality vzdělání dětí a tím nutnost plošného měření," vysvětlil ministr školství Josef Dobeš (VV) důvod, proč projekt spouští. Podobné testy jsou prý běžné v mnoha zemích Evropské unie.
 

První celoplošná zkouška by se měla na asi 4200 školách konat od 20. května do 10. června příštího roku. Druhá celoplošná zkouška se uskuteční přesně o rok později. Na ostrý provoz by mělo být testování připravené v roce 2014, v té době by již testování mělo být povinné pro všechny školy.

Testy český jazyk

Typ souboru:pdf

 

Testy matematika

Typ souboru:pdf

 

Testy Angličtina 1

Typ souboru:pdf

hel, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz