Americká armáda oznámila, že ozbrojený voják, který se v pondělí zabarikádoval v jedné z budov americké základny v Coloradu kontrolující satelity GPS, se vzdal. Informuje o tom v úterý portál televize CBS.
Mluvčí letecké základny Schriever Jennifer Thibaultová uvedla, že budovu, v níž se muž zavřel, evakuovali. Šlo o kasárna, kde se vojáci připravují k dalšímu rozmístění.
Kontrolní středisko GPS nijak neohrozil, nachází se v oddělené části komplexu. Voják se vzdal po téměř deseti hodinách v pondělí kolem 20.00 místního času.
ČTĚTE TAKÉ:
Tragédie v kasárnách! Zastřelil se voják sám?
Jeho jméno armáda nezveřejnila, Thibaultová ale řekla, že to byl člen bezpečnostní eskadry vyzbrojený vlastní pistolí. Nyní mu hrozí soud.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz