Zpravodajství

VIDEO: Vrtulník havaroval při instalaci vánočního stromu

Vrtulník, který ve středu pomáhal při vztyčování vánočního stromu v novozélandském Aucklandu, zavadil o lešení a havaroval. Pilot vyvázl bez vážnějších zranění, informuje server BBC a deník NZHerald.

Nehoda se stala v dopoledních hodinách. Na televizních záběrech stanice TVNZ je vidět helikoptéra AS350 B2, jak klesá z výšky asi osm metrů. Pak ale stroj zavadí o lana lešení a zřítí se.

Náraz pilota Grega Gribbla vymrštil z jeho sedačky do zadní části vrtulníku.

Podívejte se na záběry z pádu vrtulníku:

ČTĚTE TAKÉ:

Vánoce jsou tady! Na Staromáku už je "stromeček"

Dělníci, kteří vztyčení vánočního stromu společnosti Telecom připravovali, pak zjevně otřeseného, ale vážněji nezraněného pilota odvedli pryč. Gribbl byl odvezen do nemocnice na pozorování, později ho propustili.

Nikdo další zraněn nebyl. "Bylo děsivé vidět, jak všichni na zemi utíkají, aby se zachránili," řekl jeden ze svědků nehody.
Asi pětapadesátiletý zkušený pilot s tisíci nalétanými hodinami má rodinnou společnost Helisika Helicopters, létá i syn Jaz Gribble. Jeho dcera Jade Gribbleová už za několik dní porodí dítě a dědeček tak bude mít pro svého vnuka nebo vnučku příběh se šťastným koncem.

Vyšetřování Úřadu civilního letectví (CAA) bude trvat asi čtyři týdny. "Má štěstí, že z toho tak vyvázl," řekl inspektor Steve Walker z CAA. Mimořádné na nehodě je podle Walkera také to, že trosky vrtulníku na zemi nikoho nezasáhly.

hru, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz