Teprve dvouletá holčička ze slovenské Handlové zachránila svoji maminku, která zkolabovala. Když viděla, jak nehybně leží na zemi, sama se obula a šla hledat pomoc.
"Kdyby nebylo jí, já nevím .. Možná, že bych ležela na zemi doteď," řekla televizi Markíza maminka malé šikulky Anna Ištoková. Ta chtěla Anetce připravit snídani, najednou se jí zatočla hlava a zkolabovala.
ČTĚTE TAKÉ:
Holčička (3) se dva dny snažila probudit mrtvou maminku!
"Pak přišla sousedka, která mě probrala. A já si hned všimla, že je Anetka obutá. Co to znamenalo? No že ji šla zavolat," shrnula paní Ištoková podstatu příběhu.
Malá Anetka totiž, když viděla, jak maminka leží na zemi, šla do chodby, vybrala si botičky a - i když naopak - přece se jí je podařilo obout. A honem běžela pro sousedku.
"Bouchala mi na dveře a křičela moje jméno. Když jsem otevřela, tak byla roztřesená, ale neplakala. Říkala Dášo, pojď se mnou, moje maminka upadla na zem," přibližuje situaci sousedka Dáša Zelenková, která okamžitě vzala malou, její matce poskytla první pomoc a zavolala záchranku.
O chování děvčátka se uznale vyjádřil i ošetřující lékař Gabriel Lacika: "Myslím si, že Anetka se na svůj věk zachovala neobyčejně statečně a rozumně. Že dokázala přivolat sousedku je úžasné."
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz