Z výtržnictví a pokusu o ublížení na zdraví z rasových pohnutek obvinila policie tři patnáctileté romské chlapce z Českolipska.
Policejní mluvčí Ivana Baláková agentuře Mediafax ve čtvrtek sdělila, že se podíleli na napadení mladíka a dívky v parku u kina v Novém Boru.
Na útoku se podíleli čtyři chlapci, kteří napadli mladíka, jeden z nich nemůže být stíhán, není mu patnáct let. Nezletilé jsou i čtyři dívky, které napadly mladíkovu kamarádku. Útočníci své oběti uráželi pro jejich barvu pleti a rasu. Oba napadení museli být po útoku hospitalizování, uvedla Baláková.
ČTĚTE TAKÉ:
Brutální napadení v Novém Boru: Romové zbili mladíka
Obviněným chlapcům hrozí až dva roky vězení. Jejich nezletilí spolupachatele souzeni nebudou, to neznamená, že jejich jednání zůstane bez následků: "I nezletilými se může zabývat soud pro mládež, který může uložit opatření potřebné k jejich nápravě. Takovým opatřením může být uložení výchovné povinnosti, výchovného omezení, napomenutí s výstrahou, zařazení do terapeutického, psychologického nebo jiného vhodného výchovného programu ve středisku výchovné péče, dohled probačního úředníka nebo uložení ochranné výchovy,“ dodala Baláková.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz