Sabotéři vyhodili v pondělí do povětří egyptský plynovod do Izraele a Jordánska. Výbuch potvrdili očití svědkové i bezpečnostní síly, píše agentura Reuters.
K výbuchu západně od města Ariš na severu Sinajského poloostrova došlo jen několik hodin před zahájením egyptských parlamentních voleb.
Na místo dorazili vojáci i hasiči.
ČTĚTE TAKÉ:
Syrští rebelové VYHODILI DO VZDUCHU ROPOVOD! Ropa ničí zemědělcům pole
Na plynovod, který zásobuje plynem Izrael a Jordánsko, zaútočili sabotéři od únorového pádu egyptského prezidenta Husního Mubáraka již osmkrát, naposledy 25. listopadu.
Egypt zásobuje plynem Izrael na základě 20 let staré smlouvy podepsané za Mubarakovy éry. Smlouva je velmi neoblíbená mezi Egypťany, kteří tvrdí, že židovský stát platí za plyn příliš nízkou cenu.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz