Zpravodajství

Pražští kmotři se sešli v Obecním domě! Kubice zuří

Pražští kmotři se sešli v Obecním domě! Kubice zuří
Zdroj: Mediafax

Za nepřijatelné považuje ministr vnitra Jan Kubice chování náměstka policejního prezidenta Vladislava Husáka, který se v pondělí v pražském Obecním domě sešel se špičkami pražské ODS a kontroverzními podnikateli. Ministr vnitra to uvedl ve středu na dotaz Mediafaxu.

"Policie musí být absolutně apolitická," sdělil Mediafaxu Jan Kubice. Svůj názor vyjevil i policejní prezident Petr Lessy v polední zpravodajské relaci TV Nova: "Nepovažuji tento krok Vladislava Husáka za příliš šťastný a samozřejmě po něm budu chtít vysvětlení," uvedl mimo jiné policejní prezident.

Vysvětlení Vladislava HusákaPremiér a předseda ODS Petr Nečas byl ve svém vyjádření zdrženlivější. "Viděl bych v tom problém, kdyby pan Husák nebyl schopen vysvětlit tuto schůzku," zmínil Nečas po jednání vlády, aby dodal: "Jsem přesvědčen, že toto své chování neprodleně a věrohodně vysvětlí – mimo jiné i svému nadřízenému, to znamená policejnímu prezidentovi. A že věrohodně objasní důvody této schůzky, respektive proč se jí zúčastnil."

ČTĚTE TAKÉ:
Je kmotr kmotrů vrah? Zmizel z Česka!


Podle středečního vydání deníku Blesk se v Obecním domě sešli politici jedné části rozštěpené pražské ODS - bývalý primátor Pavel Bém, náměstek ministra obrany a bývalý náměstek Béma Rudolf Blažek, šéf pražské ODS Boris Šťastný, starosta Prahy 10 Milan Richter, kontroverzní lobbisté Roman Janoušek a Tomáš Hrdlička společně se současným náměstkem policejního prezidenta Vladislavem Husákem.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:


 

"Považuji to za poměrně velké nedorozumění, protože celá ta situace byla dílem náhody. Vůbec nevím o tom, že se tam někdo v odpoledním čase sešel. Objevil jsem se tam před sedmou hodinou večer, uviděl pár známých, vypil s nimi jednu colu a odešel jsem pryč. Spekulace, které uvádí deník Blesk, jsou prostě nesmysly," vysvětloval náměstek policejního prezidenta ve zpravodajské relaci TV Nova.

O tématech schůzky lze zatím pouze spekulovat. Faktem je, že současné uskupení kolem primátora Bohumila Svobody (ODS) válčí právě s "odstavenou" skupinou donedávna na radnici mocných politiků ODS, jejíž hlavní postavy se v pondělí sešly v Obecním domě.

tn.cz / mediafax / hur

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz