Zpravodajství

Zlomil nohu sokovi, odsedí si za to 6,5 roku

Brněnský krajský soud ve čtvrtek potvrdil trest 6,5 roku vězení recidivistovi Tomáši Ráčkovi, který v dubnu při rvačce u brněnského hlavního nádraží přerazil nohu svému sokovi v bitce. Odvolací senát vedený soudkyní Hanou Večeřovou neuvěřil Ráčkově obhajobě, že jej poškozený muž napadl jako první.

Ráček se porval na jaře s padesátiletým Petrem Picmausem u hlavního nádraží v Brně. "Způsobil mu četné hematomy na hlavě a především poškozenému přerazil nohu," četla soudkyně ze spisu.


Městský soud v Brně za to desetkrát trestaného recidivistu Ráčka poslal na šest a půl roku do vězení s ostrahou. Útočníkovi přitom hrozilo za těžké ublížení na zdraví až desetileté vězení.

ČTĚTE TAKÉ:

Řidič kamionu přerazil nos muži, který mu vyčetl špatné parkování!


"Poškozený mne napadl. Na nohu mu stoupl někdo, kdo nás chtěl roztrhnout," hájil se Ráček. U odvolacího soudu se zároveň dožadoval svědectví tří lidí, vesměs bezdomovců.


"Další výslechy svědků nejsou nutné. Soud jednání obžalovaného prokázal dostatečně řadou jiných svědectví," shrnula soudkyně zamítnutí Ráčkova odvolání.


Odsouzený muž musí navíc zaplatit několik desítek tisíc korun poškozenému jako bolestné, další peníze pak na něm vysoudila i zdravotní pojišťovna, která naúčtovala pachateli náklady na Picmausovo léčení.

maš, tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz