Zpravodajství

O pětistovku ze Sněmovny se přihlásili 2 poslanci

Jednání poslanecké sněmovny ožilo zajímavou kuriozitou. Martin Doktor (ODS) si před svým projevem všiml, že na zemi leží pětistovka.

Poslanec Martin Doktor na začátku svého projevu ve sněmovně upozornil, že na zemi u řečnického pultu leží 500 Korun českých. Za obecného smíchu ji poslanec předal místopředsedkyni sněmovny Kateřině Klasnové.

Během čtvrtka s k vlastnictví 500 korun přihlásili hned dva poslanci - Michal Babák a ministr zemědělství Petr Bendl. Oba se nakonec domluvili, že peníze věnují na charitu.

ČTĚTE TAKÉ:

David Rath: Jeho nejslavnější HÁDKY a RVAČKY

"Paní předsedající, jsem v naprosto nezvyklé situaci. Pod řečništěm leží pět set korun českých," řekl poslanec a začal nahlas přemýšlet, komu by bankovka mohla patřit. Přitom si upamatoval, že ve středu už jednou řečnit šel a mohl ji vytratit.

Přitom bylo zjevné, že si obnos nechtěl nechat, a tak pátral dál po majiteli. "Čechlovský, ten na to vypadá," utahoval si lehce z jednoho ze svých bývalých kolegů z ODS. Nakonec se obrátil na Klasnovou, které také pět set korun českých předal.

ČTĚTE TAKÉ:

Politická přestřelka pokračuje... SLEDUJTE HÁDKY POSLANCŮ

"V mých rukách budou zcela bezpečně uloženy," pronesla místopředsedkyně Věcí veřejných za smíchu snad všech přítomných. "Vrátím je na konci školního roku, respektive volebního období," pobavila ještě poslance.

Vtipná událost poznamenala celkovou atmosféru jednání – když totiž Martin Doktor znovu ohlásil, že jde do debaty, vítala ho u řečnického pultu Klasnová slovy, zda nenese zase nějakou pětistovku. "Žádná pětistovka teď? Nic?" vtipkovala Klasnová.


ČTĚTE TAKÉ:

RATH ÚTOČÍ! Kalouska opět obvinil z OPILSTVÍ! PŘEHLED HÁDEK

Protože se po skončení jednání k penězům nikdo nepřihlásil, rozhodla se blonďatá politička, že vše odevzdá do kanceláře šéfky sněmovny Miroslavy Němcové. "Ve Sněmovně máme třeba i zubaře, ale ne ztráty a nálezy," uzavřela Klasnová.

tn.cz/lp

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz