APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Podvod! Jízdenku pro MHD používají cestující vícekrát

Podvod! Jízdenku pro MHD používají cestující vícekrát
Jízdenka MHD | Zdroj: Mediafax

Podvodníci v Praze chemicky čistí použité jízdenky MHD a vrací je do oběhu. Podle policie nejde o ojedinělý případ, uvedl ve čtvrtek server iDNES.cz.

"Tyto případy vyšetřujeme, prověřujeme všechny okolnosti a snažíme se zjistit, kdo je pachatelem - kdo prodejcům lístky nabídl. Může jít o organizovanou skupinu lidí nebo i o jednotlivce," uvedla pro server pražská policejní mluvčí Eva Stulíková.

Prodej recyklovaných jízdenek odhalili podle mluvčí policisté už na několika místech Prahy. "Zatím se těmito případy zabýváme jako přestupkem, protože škoda v žádné z prodejen nepřesáhla škodu pět tisíc korun," vysvětlila Stulíková. Podle jejích slov se recyklované jízdenky objevují na celém území hlavního města, případy se tedy zabývají jednotlivé policejní útvary.

ČTĚTE TAKÉ:

Platíme za jízdenky na účet lobbisty? On to popírá

Dopravní podnik ale prý podle serveru o takto rozsáhlém problému nic neví. "Víme, že se čas od času něco takového objeví, ale není to nijak masové. Revizoři v těchto situacích volají policii, která to pak řeší. Nám nikdo nic nehlásí," řekla serveru mluvčí Dopravního podniku Ilona Vysoudilová.

tn.cz / mediafax / hru

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz