Zpravodajství

Holčička (†13) místo dalšího ozařování zvolila smrt

Teprve třináctiletá dívenka prakticky celý svůj krátký život bojovala se zákeřnou rakovinou. Když jí bylo osm a bolest začala být nesnesitelná, rozhodla se raději užívat každé minuty, která jí zbývá, a s léčbou, jež neměla šanci na úspěch, skoncovala.

Když byly malé Leah-Beth Richardsové z jižního Walesu sotva dva roky, našli jí Wilmsův tumor. Trpěla vzácnou formou rakoviny. V pouhých osmi stála před další sérií vysilujících ozařování. A tehdy požádala maminku, aby od léčby ustoupilo. "Bolí to, mami,“ řekla.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Dáše (†32) léčili rakovinu jen analgetiky! Zemřela


Její nešťastní rodiče rázem stáli před právní bitvou s lékaři, kteří sice holčičce nedávali žádnou naději na vyléčení, ale trvali na tom, aby dál docházela na ozařování. Záležitost se ale nakonec k soudu nedostala a obě strany se dohodly.
Leah-Beth se ulevilo, že si může raději plnými doušky užívat čas, který jí ještě krutý osud dopřeje, a že nestráví zbytek života v nemocnici. Příběh tehdy osmileté bojovnice se dotkl i hollywoodských hvězd Catherin- Zeta Jonesové a Michaela Douglase, kteří ji přijeli navštívit."Leah-Beth byla strašně veselé a pozitivní dítě. Chtěli jsme jí dopřát raději pár báječných měsíců, než několik bolestivých let. Měli jsme na srdci kvalitu jejího života, ne kvantitu. Plně jsme stáli za jejím rozhodnutím,“ uvedla maminka holčičky pro list Daily Mail.


 

Leah-Beth nakonec s rakovinou bojovala pět let. Svou nemoc překonávala s nezlomným optimismem. Minulý týden ale ve svých třinácti rakovině podlehla. Podle jejího přání ji v pondělí pohřbili v růžové rakvi a všech dvě stě účastníků se na smuteční obřad dostavilo v růžovém.
 

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz