Zpravodajství

Policisté našli obří pěstírnu marihuany v bývalé škole - na návsi!

Policisté našli obří pěstírnu marihuany v bývalé škole - na návsi!
Zdroj: Mediafax

Největší pěstírnu konopí v kraji za poslední roky odhalili kriminalisté z Vysočiny v Rynárci na Pelhřimovsku. Jak agentuře Mediafax potvrdila mluvčí policie na Vysočině Dana Čírtková, v budově bývalé školy našli policisté konopí za miliony korun.

Policejní zásah se odehrál minulý týden v pátek. V budově bývalé základní školy, která stojí přímo na návsi mezi obecním úřadem a kostelem, bylo zadrženo pět cizinců, kteří zde pěstovali konopí. „Všichni cizinci už jsou obviněni z nedovolené výroby omamných látek. V případě prokázání viny jim hrozí trest v rozmezí osmi až dvanácti let,“ uvedla Čírtková.


Vietnamci si ze školy udělali velkopěstírnu v průběhu letošního roku. Konopí tu nejen pěstovali, ale i sušili. „Za uvedené období vypěstovali v šesti pěstebních prostorech asi 870 kusů rostlin konopí o výšce od 9 do 100 cm. Tyto rostliny usušili a do speciální černé fólie zabalili celkem 26 kilogramů sušiny,“ uvedla Čírtková.

ČTĚTE TAKÉ:

Policisté objevili pěstírnu v bývalé restauraci v Kladně


Marihuana byla určena především pro pražský trh. Asi dvacet kilo drogy totiž bylo naloženo v autě a připraveno k odvozu. Policejní zákrok ale prodej zhatil, dealeři tak přišli o miliony korun. „Prodejní hodnota samotné sušiny převyšuje částku pět milionů korun. Hodnota zajištěného konopí a věcí určených k jejich pěstování a zpracování pak činí asi deset milionů korun,“ dodala mluvčí.

maš, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz