Kriminalisté z Vysočiny vyřešili případ úmrtí devítiměsíční holčičky z Havlíčkobrodska. Z testného činu ublížení na zdraví s následkem smrti už byl obviněn třicetiletý muž, potvrdila mluvčí policie Kraje Vysočina Dana Čírtková.
Kriminalisté případ vyšetřují od minulého pátku. Holčička zemřela kolem poledne v Mstislavicích u Ledče nad Sázavou. Soudní pitva pak prokázala, že dívenka zemřela na následky poranění způsobeného jinou osobou. „V souvislosti s tímto případem byl obviněn třicetiletý muž z trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti,“ potvrdila Čírtková s tím, že s ohledem na rodinu nemůže uvést, v jakém vztahu obviněný k rodině je.
ČTĚTE TAKÉ
Policie vyšetřuje podivnou smrt miminka
Podle našich informací by ale mělo jít o druha matky dítěte, který se k činu už přiznal. S dítětem měl údajně zatřást, když plakalo. Dívenka pak podle všeho zemřela na otok mozku. Muži teď hrozí trest od osmi do dvanácti let vězení.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz