Zpravodajství

Australan ubodal indického studenta kvůli mobilu, dostal 13 let

Soud ve čtvrtek vyměřil sedmnáctiletému Australanovi 13 let odnětí svobody za vraždu indického studenta, informuje agentura AFP. Vražda vyvolala v Austrálii vlnu odporu proti rasismu.

Tehdy 15letý mladík, jehož identita zůstala skrytá, přepadl jednadvacetiletého indického studenta Nitina Garga loni 2. ledna v parku v Melbourne. Kvůli mobilnímu telefonu ho několikrát bodl do břicha.


Gargovi se podařilo dojít do nedaleké restaurace, kde pracoval, a tam zkolaboval. Následující ráno v nemocnici svým zraněním podlehl.


Soudce Paul Coghlan popsal Garga jako "nevinnou a náhodnou oběť". Útok ale označil za spontánní a bez rasového podtextu a vzal na vědomí, že pachatel činu lituje a neměl v úmyslu při přepadení zabíjet.  Australan se ke zločinu přiznal. O propuštění bude moci požádat nejdříve za osm let.

ČTĚTE TAKÉ:

PODŘEZAL KAMARÁDA A PIL JEHO KREV! Dostal doživotí...


Gargova vražda se stala symbolem vlny násilí proti Indům v Austrálii. Indie "necivilizované brutální útoky na nevinné Indy" odsoudila jako "odporné zločiny proti lidskosti". Násilnosti, podvody migračních úředníků a školy požadující peníze za nadstandardní kurzy přinesly Australanům obvinění z rasismu.


Pověst Austrálie jako země přátelské ke studentům se otřásla. Počet žádostí o studium prudce poklesl a Austrálie byla nucena přehodnotit systém terciálního vzdělávání.

maš, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz