Zpravodajství

Na ruské jaderné ponorce vypukl požár!

Na ruské jaderné ponorce vypukl požár!
Zdroj: englishrussia.com

Požár ve čtvrtek vypukl na jaderné ponorce, která kotví v loděnicích Rosljakovo u severoruského Murmansku, informuje agentura AFP. Ruské ministerstvo pro mimořádné události ujistilo, že radiace neunikla.

Požár v odpoledních hodinách zachvátil ponorku Jekatěrinburg, kterou Rusové postavili v roce 1984. V plamenech se ocitl její vnější trup, na který se oheň přenesl z dřevěného lešení při údržbě, upřesnil mluvčí Severní flotily Vadim Serga.

ČTĚTE TAKÉ:
Střelba na JADERNÉ PONORCE!


Na likvidaci ohně, který zasáhl plochu asi 150 metrů čtverečních, se podle agentury RIA-Novosti podílelo 62 lidí. Vedení loděnice informovalo, že se incident obešel bez zranění a ponorka nebyla znatelněji poškozena. Tamní ministerstvo pro mimořádné události sdělilo, že při požáru nebyla uvolněna žádná radiace.

Provoz reaktoru ponorky byl podle agentury Interfax z bezpečnostních důvodů zastaven.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ:

tn.cz / mediafax / hur
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz