Přibližně 175 kilogramů kaviáru objevila ruská policie v márnici nemocnice v druhém největším městě Petrohrad. Lahůdka byla uskladněna v chlazeném prostoru, kde se uchovávaly mrtvoly.
Jak dnes informovala agentura AP, policisté při středeční razii zadrželi zaměstnance márnice a podnikatele. Oba svorně tvrdili, že kaviár měli dostat zaměstnanci nemocnice na novoročním večírku. Píše server tvnoviny.sk.
Případ je ve stádiu vyšetřování a zatím není jasné, zda policie zadržené obviní.
ČTĚTE TAKÉ:
SKANDÁL! Rusové v márnici vyměnili těla pilotů z Jaroslavle. Museli je exhumovat!
Většinu zásob objevených v márnici tvořil červený kaviár z lososa. Našlo se však i přibližně 38 kilogramů vzácného černého kaviáru z ohroženého jesetera, který se často prodává na černém trhu.
Ruská policie před oslavami Nového roku zajistila několika velkých kontrabandem nelegálního kaviáru. Největší se podařilo zajistit v Chabarovském kraji na ruském Dálném východě, kde při kontrole kamionu objevili 500 kilogramů solených rybích jiker.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz