Zpravodajství

Popálené oči, potrhané ruce. Petardy zranily děti

Popálené oči, potrhané ruce. Petardy zranily děti
Zdroj: Mediafax

Dvěma malým dětem a dvěma mladíkům na jižní Moravě vybuchly v rukou novoroční petardy. Všichni skončili s různě závažnými zraněními v nemocnicích, řekla v neděli agentuře Mediafax mluvčí krajské záchranky Barbora Zuchová.

"Pětiletého chlapce v Říčkách u Rosic zranila petarda v obličeji, osmiletému školákovi a osmnáctiletému studentovi v Brně poškodil výbuch pyrotechniky oči a v Dambořicích na Hodonínsku vybuchla třiadvacetiletému muži třaskavina přímo v rukách," vypočítala mluvčí záchranky.
 

Jihomoravská záchranka posílila silvestrovskou službu o čtyři sanitky s kompletními lékařskými týmy. Ani tak se zdravotníci během služby podle Zuchové prakticky nezastavili. Poslední den loňského roku vyjížděly sanitky na jihu Moravy k 183 zraněným nebo nemocným lidem, od 18. hodiny do půlnoci si zákrok zdravotníků v kraji vyžádalo 52 lidí. "V prvních šesti hodinách nového roku jeli lékaři k osmdesáti akutním událostem," řekla Zuchová.

ČTĚTE TAKÉ:

SILVESTR V PRAZE: Petardy, řeka alkoholu, desítky popálených
 

Plnou polovinu zákroků týmů rychlé lékařské pomoci má na svědomí Brno, bezmála pětina a neodkladných případů se odehrála na Hodonínsku. Nejklidnější noc naopak prožili lidé zřejmě na Vyškovsku a Břeclavsku, kde v rámci kraje zasahovali lékaři jen v šesti, respektive sedmi případech v přepočtu na sto výjezdů.
 

"Celkem jsme vyjížděli k pětatřiceti úrazům, dvěma dopravním nehodám, jedenácti lidem s otravou alkoholem a třem napadením," spočítala Zuchová.

krt, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz