V Prostějově hořel v pondělí odpoledne byt ve třetím patře čtyřpodlažního činžovního domu. Obyvatelka bytu se nadýchala kouře a skončila v nemocnici
Agentuře Mediafax to sdělil mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.
Po příjezdu hasiči vysvobodili z bytu ženu, kterou předali lékařům k ošetření. Hořela jedna místnost, požár se rozšířil do sociálního zařízení.
"Bylo potřeba evakouvat okolní byty kvůli silnému zakouření," upřesnil mluvčí. Z bytu nad hořícím patrem evakuovali hasiči pět lidí včetně dětí.
Z dálky byl v místě požáru vidět hustý černý dým. Zásah byl pro hasiče komplikovaný i tím, že na příjezdové cestě parkovalo příliš mnoho aut.
Příčinu a výši škody policisté teprve zjišťují.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz