Zpravodajství

Matka "vlčích dětí" se u soudu vrhla na otce, prý ji týral

Matka "vlčích dětí" se u soudu vrhla na otce, prý ji týral
Zdroj: Mediafax

Fyzickým napadením skončily u pražského městského soudu ve středu výpovědi rodičů obou obžalovaných v případu "vlčích dětí". Hana Kašpárková, obžalovaná spolu s manželem za to, že své dva syny nikdy nepustila ven a zatajila je před úřady, v soudní síni napadla svého otce, který ji měl údajně týrat.

Hlavní líčení pokračuje od středečního rána výpověďmi rodičů obou obžalovaných. Obžalovaný Martin Kašpárek se tchána zeptal, zda dceru někdy udeřil. Ten odpověděl, že ne. Nato se Hana Kašpárková vymrštila a na svého otce se vrhla s tím, že ji prý týral. Ten kontroval tím, že dceru týral psychicky její manžel. Martin Kašpárek měl podle něj své ženě zakazovat kontakt s rodiči i kamarádkami.

ČTĚTE TAKÉ:

Točila jsem prsy místo antikoncepce, říká matka vlčích dětí

Jako první ve středu před trestním senátem vypovídali rodiče obžalovaného. Oba se v domku u Prahy starají již osm let o dnes třináctiletou dceru obžalovaných, o kterou Kašpárkovi nejeví zájem. "Je u nás spokojená, na základní škole je v osmé třídě a prospívá s vyznamenáním," prohlásila babička.

Proto když ji snacha vloni v dubnu řekla do telefonu, že mají v bytě dva další syny, nevěřila jí. "Myslela jsem si, že se zbláznila a že mluví nesmysly," dodala svědkyně. Ve stejném domě jako prarodiče bydlí i bratr obžalovaného, který na základě předběžného opatření soudu pečuje spolu s manželkou o dva údajně týrané chlapce. "Jsou to normální kluci, lékař říkal, že takhle zdravé děti dlouho neviděl," vyprávěl svědek.

Ve čtvrtek by měli před soudem vypovídat znalci psychologové a psychiatři, kteří zkoumali duševní stav obou obžalovaných, a rovněž znalci, kteří se zabývali zdravotním stavem obou dětí. Právě na jejich závěrech je totiž postaveno tvrzení obžaloby o těžké újmě na zdraví obou chlapců.

Soudce Kamil Kydalka nevylučuje, že ještě ve čtvrtek zazní závěrečné řeči stran a poté i rozsudek.

Hlavní líčení se sedmatřicetiletými Martinem a Hanou Kašpárkovými začalo v pondělí. Manželé po porodu zatajili své dva syny, nikdy je nepustili z bytu na pražských Vinohradech, ani je nepřihlásili na úřadech. Manželům hrozí dvanáct let vězení, u soudu vinu popřeli.


Oba chlapci přišli na svět v bytě, který se v dalších letech stal jejich světem. Matka nikdy v těhotenství nenavštívila odborníka. Ani po porodech rodiče chlapce nepřihlásili na matrice ani k dětskému lékaři. Rodiče se vyhýbali i povinným očkováním a preventivním prohlídkám.

PSALI JSME:

Matka "vlčích dětí" šokuje: DĚTI MI VŮBEC NECHYBÍ!


Na skutečnost, že v samém centru Prahy, v bytě na Vinohradské třídě, žijí s rodiči dva chlapci, kteří nikdy nebyli venku, neviděli kamarády, nechodili k lékaři a úřady o jejich existenci dokonce vůbec nevěděly, policii přivedla náhoda. To když jejich matka vloni v dubnu volala o pomoc, protože ji údajně napadl manžel.


Oba chlapci skončili v péči příbuzných, jejich rodičům hrozí za týrání svěřené osoby 12 let vězení.

maš, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz