Zpravodajství

Chilané zachránili stařičkého trosečníka (84), chtěl obeplout Ameriku

Chilské námořnictvo ve středu zachránilo vyčerpaného čtyřiaosmdesátiletého Američana, který se už posedmé pokoušel sám obeplout Jižní Ameriku. Píše to ve čtvrtek webový portál deníku USA Today.

Thomase Louise Coringa objevili Chilané asi 850 kilometrů jižně od Velikonočního ostrova. Jeho desetimetrovou plachetnici ohrožovaly pětimetrové vlny, jinak v oblasti panovalo poměrně stálé počasí.


ČTĚTE TAKÉ:

Ruští trosečníci přežili tři měsíce v pustině!

Coringo vyslal nouzový signál v úterý ráno poté, co se na jeho lodi zlomil stěžeň. Námořnictvo mu vyslalo na pomoc záchranný letoun, který se ale po dlouhém, ale bezvýsledném pátrání musel vrátit na Velikonoční ostrov doplnit palivo. Američana našli až na druhý pokus.


Na žádost Chilanů trosečníka zachránila japonská obchodní loď, která musela překonat 250 námořních mil (463 kilometrů), aby se k němu dostala. V sobotu by měl být Coringo dopraven na pevninu v chilském městě Valparaíso.

PSALI JSME:

Rybáři přežili měsíc na moři. V chladícím boxu


Coringo, povoláním právník, který v americkém Ohiu provozuje malý přístav, vyplul 27. prosince z Velikonočního ostrova. Zlomený stěžeň přitom nebyl jedinou nehodou, která se mu na jeho dobrodružné cestě přihodila. V Ekvádoru si musel nechat ošetřit řeznou ránu na noze.

maš, /trm
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz