Zpravodajství

Milionová korupce v Praze odhalena! Detektivové zatýkali

Vyšetřovatelé z Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality za sebou mají další úspěšný zásah. V poutech skončili dva muži, kteří měli přijmout úplatek ve výši 1,6 milionu korun za vydání kladného stanoviska ke stavebnímu povolení na pozemku v katastru města Prahy.

Z přijetí úplatku jsou obviněni dva muži, z nichž jeden je jeden zaměstnanec PVS a druhý prostředník transakce. "Kriminalisté případ dořešili ve středu večer, ve čtvrtek ráno pak obvinili z přijetí úplatku dvojici mužů," upřesnil mluvčí ÚOOFK Jaroslav Ibehej.

Celý podvod spočíval v tom, že obvinění muži měli zprostředkovat vydání souhlasného stanoviska od Pražské vodohospodářské společnosti (PVS) k určitým stavebním pracím na pozemku v katastru hlavního města Prahy. Tyto práce potřeboval vykonat podnikatel, který na tomto pozemku plánoval realizovat svůj podnikatelský záměr.

ČTĚTE TAKÉ:

Korupce při stavbě dálnic? Policie zatkla bývalé vedení ŘSD

Jeden z obviněných se na podnikatele obrátil s žádostí o úplatek ve výši 5 milionů korun za zprostředkování vydání kýženého povolení. Tento muž se vydával za prostředníka zaměstnance Pražské vodohospodářské společnosti.  Nakonec slevili na 1,6 milionu korun.

Včera byli oba muži, kteří si po vzájemné dohodě řekli podnikateli o úplatek, zadrženi po jeho převzetí."Ne nezajímavé na věci je to, že ve středu, tedy v den předání úplatku, skutečně PVS vydala zmíněné kladného stanovisko ke stavebnímu povolení," konstatoval mluvčí ÚOOFK.

Detektivové jejich chování sledovali. Oběma mužům hrozí v případě pravomocného rozsudku trest vězení na pět až dvanáct let.

s přispěním Pavla Šuby, tn.cz / hru

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz