APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Policie navrhla obžalovat Bártu a Škárku kvůli úplatku

Policie navrhla obžalovat Bártu a Škárku kvůli úplatku
Zdroj: tn.cz / Mediafax

Policie v pondělí podala návrh na podání obžaloby na šéfa poslanců Věcí veřejných Víta Bártu a jejich bývalého člena Jaroslava Škárku. Návrh byl doručen na státní zastupitelství pro Prahu 5, potvrdila informace agentury Mediafax mluvčí městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.

Návrhem na podání obžaloby policie ukončila vyšetřování takzvané obálkové kauzy z loňského roku.
 

Předseda poslaneckého klubu VV Bárta je od září obviněn kvůli tomu, že na jaře předal bývalým kolegům ze strany Kristýně Kočí a Jaroslavu Škárkovi obálky se stovkami tisíc korun. Zatímco Kočí a Škárka tvrdí, že šlo o úplatek, Bárta peníze označil za půjčku.
 

ČTĚTE TAKÉ:

ŠKÁRKA útočí: VÍT BÁRTA si natáčel SEX s PROSTITUTKAMI!
 

Spolu s Bártou, který čelí obvinění z uplácení, byl obviněn z přijímání úplatku Škárka, protože otálel s oznámením případu na policii.
 

Případ zjara připravil Víta Bártu o post ministra dopravy, na který rezignoval poté, co jej Kočí a Škárka obvinili z korupce. Politik nicméně verzi svých kolegů striktně popírá a věří, že se u soudu obhájí.
 

Pokud bude státní zastupitelství s návrhem policie souhlasit a vypracuje obžalobu, případem by se měl začít zabývat městský soud.

krt, tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz