Zpravodajství

Zloději na Pelhřimovsku vysáli z náklaďáků tisíc litrů nafty

Hned tři případy krádeží nafty vyšetřují pelhřimovští policisté. Jak agentuře Mediafax sdělila pelhřimovská policejní mluvčí Hana Kotková, celkem zloději z aut odsáli tisíc litů nafty.

Hned tři řidiči kamionů na Pelhřimovsku přišli v pondělí rukou zlodějů o palivo. „Odcizení nafty nahlásil majitel nákladního vozidla Volvo zaparkovaného v Černovicích v ulici Na Sadech na parkovišti firmy. Pachatel odšrouboval neuzamčené víko palivové nádrže a odčerpal celkem 250 litrů nafty,“ uvedla Kotková. Škodu majitelé vyčíslili na 8 500 Kč.

Stejný den přišel o palilo i řidič kamionu DAF v Počátkách. „Během víkendu neznámý pachatel vnikl do oploceného areálu firmy v Nádražní ulici v Počátkách a z nákladního vozidla odcizil celkem 740 litrů nafty. Odcizením pohonných hmot a poškozením víčka u nádrže vznikla firmě škoda ve výši téměř 26 200 korun,“ dodala mluvčí.

Poslední krádež se odehrála v Humpolci, kde se z náklaďáku ztratilo 86 litrů nafty. „Odcizením nafty a poškozením uzávěru nádrže vznikla firmě škoda ve výši nejméně 4 600 korun,“ spočítala Hana Kotková.

Policisté ve všech třech případech zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež.
 

tn.cz / dv
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz