Zpravodajství

V Alpách hrozí laviny! Sníh zablokoval silnice i železnice

Sněhová kalamita ve středu stále ochromuje rakouské Alpy, kde tisíce lidí zůstávají odříznuty od okolí. Se sněhem se potýkají také bavorské Alpy.

Rakouské Voralbersko je již od pondělí kvůli přívalům sněhu izolováno. V uplynulých dnech tam napadlo nejvíce sněhu za posledních 25 let, informují webové portály deníku Bild a stanice ORF. 

Většina silnic v oblasti zůstává uzavřena, nefunguje železniční doprava. Každý čtvrtý alpský průsmyk byl uzavřen - ze dvou stovek průsmyků je neprůjezdných 53, což je o devět více než minulý týden.

Odhaduje se, že v odříznutých lyžařských střediscích, jako jsou například Lech či Zuers, uvízlo na 40 tisíc turistů.

PODÍVEJTE SE NA VIDEO:

V oblasti platí čtvrtý stupeň, tedy druhý nejvyšší, lavinového nebezpečí. Lavinoví experti odstřelují sníh tam, kde je to možné.

PSALI JSME:
Rakousko ochromila kalamita, napadly až 3 metry sněhu!


Nedostupně jsou také některé části Tyrolska. Tisíce domácností se ocitly bez dodávek elektřiny. Rekordní množství sněhu zaznamenaly i v rakouské metropoli Vídeň.


Rovněž v bavorských Alpách je nebezpečí lavin. Pro oblasti ležící v nadmořské výšce nad 1800 metrů byl vyhlášen čtvrtý stupeň nebezpečí. V nižších polohách platí stupeň číslo tři. Kvůli obavám z lavin jsou uzavřeny některé silnice a stezky.


 

tn.cz / mediafax / vem
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Píše se na Deník.cz